Masaże
|
Masaż klasyczny |
Masaż klasyczny to najpopularniejszy masaż który w zależności od formy - intensywności może być leczniczy, relaksacyjny, pobudzający.
Do masażu klasycznego należą zabiegi, które mają na celu poprawienie psychofizycznego stanu pacjenta, znajdują one zastosowanie w zapobieganiu i leczeniu wielu chorób z dziedziny ortopedii, neurologii, pediatrii, ginekologii
oraz chorób internistycznych.
|
W zależności od sytuacji masaż klasyczny może być wykonywany w formie zabiegu całościowego lub częściowego. Masaż działa przeciwbólowo, polepsza odżywianie tkanek, regeneruje mięśnie, reguluje napięcie mięśniowe,
zwiększa elastyczność i sprężystość mięśni, zmniejsza tkankę tłuszczową, przyspiesza przemianę materii, uaktywnia przepływ krwi i limfy.
|
Masaż klasyczny jest wykonywany bezpośrednio na ciele osoby masowanej przy użyciu środka ułatwiającego masaż; np. oliwki, kremu do masażu, talku lub maści leczniczej. Najczęściej stosuje się tradycyjne techniki masowania, czyli rozcieranie, głaskanie, wyciskanie, przesuwanie, oklepywanie.
W czasie masażu odpężamy się im relaksujemy. Odpręża się też nasze ciało, miejsca pełne napięcia i bólu zustają rozprężone. Rególarne stosowanie masażu polepsza samopoczucie, koryguje istniejące zmiany układu kostnego, po masażu odczuwamy mniejsze napięcie w kręgosłupie, plecach i karku. Masaż klasyczny poprawia wygląd skóry, jest ona lepiej dotleniona i ukrwiona.
Wskazania:
- stany po złamaniach kości, stłuczeniach i skręceniach stawów,
- przewlekłe zapalenia stawów i ścięgien,
- skrzywienia kręgosłupa oraz inne wady wrodzone i nabyte
- porażenia układu nerwowego i uszkodzenia nerwów,
- wszystkie choroby reumatoidalne,
- blizny różnego pochodzenia,
- nadwaga.
Przeciwwskazania:
- wczesne stany po złamaniu kończyn,
- ostre stany zapalne stawów i ścięgien,
- wylewy krwawe pourazowe i krwiaki,
- choroby skóry, ktorym towarzyszy egzema, wypryski i uszkodzenia ,
- wszelkie stany goączkowe,
- choroby zakaźne i nowotwory.
|
|