Masaże - masaż klasyczny

Masaże

Masaż klasyczny

Masaż klasyczny to najpopularniejszy masaż który w zależności od formy - intensywności może być leczniczy, relaksacyjny, pobudzający.

Do masażu klasycznego należą zabiegi, które mają na celu poprawienie psychofizycznego stanu pacjenta, znajdują one zastosowanie w zapobieganiu i leczeniu wielu chorób z dziedziny ortopedii, neurologii, pediatrii, ginekologii oraz chorób internistycznych.

W zależności od sytuacji masaż klasyczny może być wykonywany w formie zabiegu całościowego lub częściowego. Masaż działa przeciwbólowo, polepsza odżywianie tkanek, regeneruje mięśnie, reguluje napięcie mięśniowe, zwiększa elastyczność i sprężystość mięśni, zmniejsza tkankę tłuszczową, przyspiesza przemianę materii, uaktywnia przepływ krwi i limfy.

Masaż klasyczny jest wykonywany bezpośrednio na ciele osoby masowanej przy użyciu środka ułatwiającego masaż; np. oliwki, kremu do masażu, talku lub maści leczniczej. Najczęściej stosuje się tradycyjne techniki masowania, czyli rozcieranie, głaskanie, wyciskanie, przesuwanie, oklepywanie.

W czasie masażu odpężamy się im relaksujemy. Odpręża się też nasze ciało, miejsca pełne napięcia i bólu zustają rozprężone. Rególarne stosowanie masażu polepsza samopoczucie, koryguje istniejące zmiany układu kostnego, po masażu odczuwamy mniejsze napięcie w kręgosłupie, plecach i karku. Masaż klasyczny poprawia wygląd skóry, jest ona lepiej dotleniona i ukrwiona.

Wskazania:
 1. stany po złamaniach kości, stłuczeniach i skręceniach stawów,
 2. przewlekłe zapalenia stawów i ścięgien,
 3. skrzywienia kręgosłupa oraz inne wady wrodzone i nabyte
 4. porażenia układu nerwowego i uszkodzenia nerwów,
 5. wszystkie choroby reumatoidalne,
 6. blizny różnego pochodzenia,
 7. nadwaga.

Przeciwwskazania:
 1. wczesne stany po złamaniu kończyn,
 2. ostre stany zapalne stawów i ścięgien,
 3. wylewy krwawe pourazowe i krwiaki,
 4. choroby skóry, ktorym towarzyszy egzema, wypryski i uszkodzenia ,
 5. wszelkie stany goączkowe,
 6. choroby zakaźne i nowotwory.

Copyright© 2020 Fizjozdan
 zange31@gmail.com